Kontroly rozpočtů a nabídek
 

Kontroly stavebních rozpočtů a nabídek provádíme v jakékoli stavební fázi. Nikdy není pozdě ušetřit. Nenechte se okrádat stavebními firmami. Kontroly stavebních rozpočtů a nabídek vznikly z potřeby zlevňování výstavby a z dlouholetých zkušeností z výstavby. Každá stavební firma si do ceny stavby schovává nemalé finanční prostředky, které odhalí jedině zkušeně prováděné kontroly stavebních rozpočtů a nabídek. Průměrně se dá kontrolou ušetřit 15% – 35% z celkových nákladů na výstavbu, což jsou nemalé finanční prostředky. Cena kontrol již od 2300,-Kč.

 

Kdy s kontrolou začít?

Nejlépe před podepsáním smlouvy o dílo. V této fázi je možné po kontrole projektu a všech příloh určit reálnost cenové nabídky a kvalitu připravovaných prací.  Odborně stavebně nachystaná smlouva o dílo je základ kvalitní stavby a nízké ceny. Kvalitní kontrola stavebních rozpočtů nebo kontrola provádění stavby má pozitivní finanční i kvalitativní účinek vždy. Za málo peněz hodně muziky. Finanční úspory v řádech statisíců jsou běžnou praxí 15% – 35% z celkových nákladů na výstavbu.

 

Co se kontroluje?

Především reálnost nabídky či rozpočtu vzhledem ke kvalitativním standardům a projektové dokumentaci. Velmi často se stává, že firmy záměrně neuvádějí bližší specifikace či rozsahy do položkových rozpočtů či cenových nabídek. V případě kdy je stavebník odsouhlasí, nastávají vícepráce nad domluvené ceny. Rovněž se záměrně neuvádějí kvalitativní standardy, aby bylo možné dodatečně používat nekvalitní materiály či postupy. Nejčastějším fíglem stavebních firem bývá navyšování objemů dodávaných materiálů či prováděných prací.

Každá stavební firma si schovává finanční rezervu 10% - 20% pro případ komplikací. V případě, že nenastanou, automaticky si firma peníze ponechává. Při průměrné ceně rodinného domu 2 200 000,- Kč, tyto rezervy mohou činit až 400 000,- Kč, což není zrovna málo.

Námi prováděné kontroly stavebních rozpočtů a nabídek dokážou tyto rezervy odhalit a snížit tak celkovou cenu na stavbu.

Ruku v ruce s kontrolou stavebních rozpočtů a nabídek provádíme stavební dozory a dohledy nad stavebními firmami.

 

Kolik kontroly stojí?

Ceny kontrol se stanovují vždy individuálně podle druhu stavby. U standardních rodinných domů se kontroly stavebních rozpočtů a nabídek pohybují od 2300,- Kč.

 

Už Vás nebaví vydělávat na zloděje? Vadí vám neúnosné předražování? Že máte pocit, že už to tak dál nejde? Připadá Vám, že tomu nerozumíte a že házíte peníze do kanálu?

Tak to jste na správné adrese. Jsme partner pro Váš domov.

Nebojte se zeptat je to tak jednoduché. Kontroly stavebních rozpočtů a nabídek.